خیلی خلاصه و کاربردی میخوام توضیحش بدم و برای آخرین بار....

ایزو چیست و چه کاربردی دارد؟ امروزه اگر روی بسته بندی محصولات را نگاه کنید و یا سری به وب سایت شرکت های مختلف بزنید، حتماً عناوین و نشانه های مختلف از استانداردهای ایزو خواهید دید و این شرکت ها این گواهینامه ها را به عنوان نشان افتخار سازمان خودشان معرفی می کنند.


اما ایزو چیست و این گواهینامه ها و استانداردهای ایزو از کجا می آید و چه اعتباری دارد؟

در این مطلب در این خصوص صحبت می کنیم.

ابتدا در پاسخ به ایزو چیست باید به این موضوع بپردازیم که ایزو، یک سازمان جهانی است، که وظیفه تدوین و صدور استاندارهای بین المللی را دارد و البته به هیچ دولت و یا ارگانی وابسته نیست.

ISO سازمان جهانی تدوین استاندارد است که مقر آن در ژنو می باشد، یک سازمان غیر دولتی بین المللی که در 24 فوریه سال 1947 تاسیس یافت و ماموریت آن تدوین استانداردهای بین المللی برای سهولت در امر تجارت است.

این سازمان متشکل از موسسه های ملی استاندارد حدود 160 کشور از کلیه مناطق دنیا می باشد. وظیفه اصلی (ISO) توسعه استانداردها و فعالیت های مرتبط در جهان با نگرشی تسهیل کننده نسبت به تبادلات بین المللی کالاها و خدمات، بهبود همکاری در محدوده علمی، فنی، اطلاعاتی و فعالیت های اقتصادی و حمایت از تولید کننده و مصرف کننده می باشد.


کلمه (ISO) از چه مشتق شده است؟

تصور می شود که کلمه (ISO) مخفف International Organization for Standardization است، در حالی که مخفف عبارت فوق می بایست به صورت (IOS) باشد. (ISO) در اصل از کلمه یونانی (isos) مشتق شده و به معنی (برابر) و ریشه پیشوند (iso) در انگلیسی است.

البته خیلی اوقات به اشتباه مخفف ایزو را International Standardization for Organization می گویند که با توجه به تعریف بالا زین پس می دانیم که این کلمه صحیح نیست.

یکی از اهداف مهم سازمان ایزو، ایجاد برابری و سهولت در مراودات کشورها است و این ادقام با استانداردسازی میسر می شود.


تعداد استانداردهایی که توسط سازمان ایزو تدوین شده است بسیار زیاد است و بیش از 17 هزار استاندارد است و در هر حوزه این سازمان، چندین استاندارد تولید و ارائه کرده است.
محبوب ترین استاندارد ارائه شده توسط سازمان ایزو، استاندارد سیستم مدیریت کیفیت یا همان ایزو 9001 است که شاید بتوان گفت در اکثر سازمان ها دنیا، این استاندارد پیاده سازی و اجرا شده است. این استاندارد به سازمان ها کمک می کند تا مدیریت بهتری بر روی سازمان و محصولات خودشان داشته باشند.


سایت اصلی سازمان ایزو :

https://www.iso.org

برخی از تعریف های مهم iso :

کیفیت: خواص و ویژگی های یک محصول به اندازه ای که رضایت مشتری را به دنبال داشته باشد ومطابق با استانداردهای تعریف شده باشد

عرضه کننده: سازمان ارائه دهنده محصول و خدمت

مشتری: فرد و یا سازمان دریافت کننده خدمت و یا تولید. مشتری می تواند مشتری فرایند دیگر باشد یعنی یک فرایند را دریافت و اقداماتی را روی ان انجام و نهایتا دوباره به مشتری بعدی ارسال کند.

روش اجرایی: روشی که برای انجام یک کار دیده می شود و ممکن است چندین واحد را در بر داشته باشد

دستورالعمل : روش انجام یک کار که تنها مختص یک واحد کاری باشد.

عدم انطباق: برآورده نشدن یک الزام را عدم انطباق می نامند

اقدام اصلاحی:  وقتی موضوعی در سازمان وجود داشته باشد که مطابق با خواسته شرکت نباشد باید با اقدامی اصلاح شود. در واقع حذف معلول که بواسطه تعریف یک اقدام به نام اقدام اصلاحی انجام می شود.

اقدام پیشگیرانه: اقدامی که از به وجود آمدن یک معلول بالقوه جلوگیری کند.


چرا باید iso دریافت کرد؟

شرکت ها و موسساتی که اقدام به اخذ ایزو می کنند خود را به جامعه و مشتریان متعهد می دانند و در تلاش هستند تا محصول و خدمتی را ارائه نمایند که منطبق با خواسته مشتریان و خود سازمان و بخصوص متناسب با شرایط بین المللی استاندارد باشد. این شرکت ها موارد زیر را به مشتریان خود تعهد و اثبات می کنند:

  • بررسی همه جانبه تولیدات و محصولات خود بر اساس اهداف و برنامه های مشخص و سیستماتیک
  • شفافیت در تولیدات و خدمات با تعیین شاخص های موثر و مشخص
  • جلوگیری از دوباره کاری به دلیل اینکه فرآیند های تعریف شده و راه های مشخص تعریف شده دارند
  • تعهد در کاهش هزینه های تولید
  • اعتماد و اطمینان داخلی سیستم و شروح وظایف و مسئولیت های داخلی مشخص
  • تعهد به مدیران شرکت ها و مشتریان خارجی دیگر
  • تعهد به مصرف کننده و تامین خواسته های انها با اندازه گیری رضایت مشتریان بصورت مرتب و برنامه ریزی شده
  • ایجاد توان رقابتی بالا با سایر رقبا ودر راستای تعالی و توسعه تولیدات و خدمات ملی

تفاوتی ندارد شما به دنبال کدام یک از استاندارد های ایزو باشید. وقتی شرکت شما از استانداردهای مشخص و تعریف شده سازمان بین المللی استاندارد بهره مند باشد بزرگترین تعهد را به جامعه و مشتریان خود داده اید. مشتریان با دیدن نشان های استاندارد بین المللی بر روی محصولات و خدمات شما به کیفیت و تعهد شما واقف می شوند.


تخصصی ترین پکیج اموزشی کیفیت و استانداردها بنام استاد تضمین کیفیت: کلیک کنید.

https://bahmaniie.ir/master-qa